Revista Design
Revista Design
Kulla E Ngjitjes

Wisdom Path

Kulla E Ngjitjes Kulla e ujit që nuk funksionon është vendosur nga menaxhmenti i Workshop-it për të rikonstruktuar për tu bërë një mur ngjitje. Duke qenë pikën më të lartë rreth tij, është e dukshme edhe jashtë Workshop-it. Ka pamje piktoreske mbi liqenin Senezh, territorin e Workshopit dhe pyllin me pisha përreth. Pas përfundimit të studimeve studentët marrin pjesë në një ngjitje ceremoniale në majën e kullës duke qenë një pikë vëzhgimi. Lëvizja spirale rreth kullës është një simbol i procesit të fitimit të përvojës. Dhe pika më e lartë është një simbol i përvojës jetësore që përfundimisht shndërrohet në gurin e mençurisë.

Paketimi I Tortës Së Shkopit Të Shahut

K & Q

Paketimi I Tortës Së Shkopit Të Shahut Ky është një model paketimi për mallrat e pjekura (ëmbëlsira shkop, financues). Me një raport gjatësi-gjerësi prej 8: 1, anët e këtyre mëngëve janë jashtëzakonisht të gjata dhe janë të mbuluara në një model checkerboard. Modeli vazhdon në pjesën e përparme, i cili gjithashtu përmban një dritare të vendosur qendrore përmes së cilës mund të shihet përmbajtja e mëngës. Kur të gjitha tetë mëngët e përfshira në këtë grup dhuratash janë të lidhura, zbulohet modeli i bukur i kontrolluar i një dërrasë shahu. K & amp; Q e bën rastin tuaj të veçantë po aq elegante sa koha e çajit të një mbreti dhe mbretëreshë.

Dizajni I Brendshëm I Bibliotekës

Veranda on a Roof

Dizajni I Brendshëm I Bibliotekës Kalpak Shah i Studio Kursi ka rregulluar nivelin e sipërm të një apartamenti me apartament nën çati në Pune, në perëndim të Indisë, duke krijuar një përzierje të dhomave të brendshme dhe të jashtme që rrethojnë një kopsht në çati. Studio lokale, e cila gjithashtu është me qendër në Pune, synonte të shndërronte katin e sipërm të nën-shfrytëzuar të shtëpisë në një zonë të ngjashme me verandën e një shtëpie tradicionale indiane.

Instrument Muzikor

DrumString

Instrument Muzikor Kombinimi i dy instrumenteve së bashku që do të thotë të lindësh një tingull të ri, funksion të ri në përdorimin e instrumenteve, një mënyrë të re për të luajtur një instrument, një pamje të re. Gjithashtu, shkallët e shënimeve për bateritë janë si D3, A3, Bb3, C4, D4, E4, F4, A4 dhe shkallët e shënimeve të vargjeve janë të dizajnuara në sistemin EADGBE. DrumString është i lehtë dhe ka një rrip që është i lidhur mbi supet dhe belin, prandaj përdorimi dhe mbajtja e instrumentit do të jetë e lehtë dhe do t'ju japë mundësinë e përdorimit të dy duarve.

Paketimi I Tortës Së Meshës

Miyabi Monaka

Paketimi I Tortës Së Meshës Ky është një model paketimi për tortën e meshës mbushur me bllokim fasule. Paketat janë të dizajnuara me motive tatami për të evokuar një dhomë japoneze. Ata gjithashtu dolën me një dizajn të paketave të stilit mëngë përveç paketave. Kjo bëri të mundur që (1) të tregohet një fireplace tradicional, një tipar unik i një dhome çaji dhe (2) të krijohen dhoma çaji në madhësi 2-mat, 3-mat, 4,5-mat, 18-mat dhe në madhësi të ndryshme. Pjesët e pasme të paketave janë zbukuruar me modele të ndryshme nga motivi tatami, në mënyrë që ato të shiten veçmas.

Hotel

Shang Ju

Hotel Me bukurinë e natyrës dhe bukurinë e njerëzimit, përkufizimi i City Resort Hotel, është e qartë se është i ndryshëm nga hotelet lokale. Kombinuar me kulturën lokale dhe zakonet e jetesës, shtoni hijeshi dhe rimë në dhomat e mysafirëve dhe ofroni përvoja të ndryshme jetese. Puna e qetë dhe e rreptë e pushimeve, plot elegancë, jetë e pastër dhe e butë.Kërkoni gjendjen e mendjes që fsheh mendjen, dhe lini të ftuarit të ecin në qetësinë e qytetit.

Ekipi i dizajnit i ditës

Ekipet më të mëdha të projektimit në botë.

Ndonjëherë keni nevojë për një ekip shumë të madh të stilistëve të talentuar për të dalë me dizajne vërtet të shkëlqyera. Do ditë, ne kemi një ekip të dallueshëm të çmimeve të reja dhe krijues të projektimit. Eksploroni dhe zbuloni arkitekturën origjinale dhe krijuese, dizajnin e mirë, modën, hartimin e grafikës dhe projektet e strategjisë së dizajnit nga ekipet e projektimit në të gjithë botën. Frymëzohuni nga punimet origjinale nga dizenjuesit e masterave të mëdhenj.