Revista Design
Revista Design
Helmeta E Biçikletave

Voronoi

Helmeta E Biçikletave Përkrenarja është frymëzuar nga struktura 3D Voronoi e cila është shpërndarë gjerësisht në Nature. Me një kombinim të teknikës parametrike dhe bionikëve, përkrenarja e biçikletave ka një sistem mekanik të jashtëm në përmirësim. Differentshtë e ndryshme nga struktura tradicionale e mbrojtjes së thekës në sistemin mekanik 3D të saj të pakonkurueshëm bionik. Kur goditet nga një forcë e jashtme, kjo strukturë tregon një stabilitet më të mirë. Në ekuilibrin e dritës dhe sigurisë, përkrenarja synon t'u sigurojë njerëzve përkrenare për mbrojtje personale më të rehatshme, më në modë dhe më të sigurt.

Emri i Projektit : Voronoi, Emri i stilistëve : Yuefeng ZHOU, Emri i klientit : Yuefeng ZHOU,Zhecheng XU,Haiwei WANG.

Voronoi Helmeta E Biçikletave

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.