Revista Design
Revista Design
Restoranti Kinez

Pekin Kaku

Restoranti Kinez Rinovimi i ri i restorantit Pekin-kaku ofron një interpretim stilistik të asaj që mund të jetë një restorant në stilin e Pekinit, duke hedhur poshtë modelin tradicional me bollëk zbukurues në favor të një arkitektonike më të thjeshtë. Tavani përmban një Red-Aurora të krijuar duke përdorur Perde me tela me gjatësi 80 metra, ndërsa muret trajtohen në tulla tradicionale të errëta Shanghai. Elementet kulturore nga trashëgimia mijëvjeçare kineze, duke përfshirë luftëtarët Terrakota, lepuri i Kuq, dhe qeramika kineze u theksuan në një ekran minimalist, duke siguruar një qasje të kundërt me elementet dekorative.

Emri i Projektit : Pekin Kaku, Emri i stilistëve : Tetsuya Matsumoto, Emri i klientit : PEKIN-KAKU Chinese Restaurant.

Pekin Kaku Restoranti Kinez

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.