Revista Design
Revista Design
Mobiljet Publike Të Artit Urban

Eye of Ra'

Mobiljet Publike Të Artit Urban Ambicia e këtij dizajni është që të bashkojë historinë e lashtë egjiptiane me metodologjinë futuriste të lëngut të projektimit. Shtë një përkthim i mirëfilltë i mjetit fetar më ikonik egjiptian në një formë të lëngshme të mobiljeve në rrugë që merr hua karakteristikat e stilit të rrjedhës, ku nuk mbrohen forma ose dizajn specifik. Syri përfaqëson si homologët meshkuj ashtu edhe femrat në reklamimin e Zotit Ra. Mobiljet e rrugës prandaj paraqiten në një dizajn të guximshëm që simbolizon mashkullësinë dhe forcën ndërsa pamja e tij kaçurrela portretizon feminitetin dhe këndshëm.

Emri i Projektit : Eye of Ra', Emri i stilistëve : Dalia Sadany, Emri i klientit : Dezines , Dalia Sadany Creations.

Eye of Ra' Mobiljet Publike Të Artit Urban

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Legjenda e dizajnit të ditës

Dizajnerët legjendarë dhe veprat e tyre fituese të çmimeve.

Legends Design janë dizajnerë jashtëzakonisht të famshëm, të cilët e bëjnë Botën tonë një vend më të mirë me modelet e tyre të mira. Zbuloni stilistët legjendar dhe modelet e tyre inovative të produkteve, veprat origjinale të artit, arkitekturën krijuese, modelet e pazgjidhura të modës dhe strategjitë e dizajnit. Shijoni dhe eksploroni veprat origjinale të projektimit të stilistëve, artistëve, arkitektëve, inovatorëve dhe markave në të gjithë botën. Frymëzohuni nga modelet krijuese.