Revista Design
Revista Design
Mobiljet Publike Të Artit Urban

Eye of Ra'

Mobiljet Publike Të Artit Urban Ambicia e këtij dizajni është që të bashkojë historinë e lashtë egjiptiane me metodologjinë futuriste të lëngut të projektimit. Shtë një përkthim i mirëfilltë i mjetit fetar më ikonik egjiptian në një formë të lëngshme të mobiljeve në rrugë që merr hua karakteristikat e stilit të rrjedhës, ku nuk mbrohen forma ose dizajn specifik. Syri përfaqëson si homologët meshkuj ashtu edhe femrat në reklamimin e Zotit Ra. Mobiljet e rrugës prandaj paraqiten në një dizajn të guximshëm që simbolizon mashkullësinë dhe forcën ndërsa pamja e tij kaçurrela portretizon feminitetin dhe këndshëm.

Emri i Projektit : Eye of Ra', Emri i stilistëve : Dalia Sadany, Emri i klientit : Dezines , Dalia Sadany Creations.

Eye of Ra' Mobiljet Publike Të Artit Urban

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.